דפים

יום רביעי, 21 ביולי 2021

הופעות רשת - שתי סדרות מוצלחות במיוחד

 הקורונה הביאה לביטולי הופעות כמעט באופן טוטאלי ורק לאחרונה החלו ההופעות החיות לחזור לחיינו, אבל זה כמובן רחוק עדיין משגרת טרום הקורונה.

במהלך כל התקופה המשיכו מוזיקאים להופיע בפורמטים שונים (אונליין ולייב) והיום רציתי להסב את תשומת לבכם לשתי סדרות של הופעות אונליין שהוכחו כמוצלחות במיוחד.

הסדרה הראשונה נקראת Live From Emmet’s Place והיא מתרחשת בסלון ביתו של Emmet Cohen בהארלם, ניו יורק.

אמט, בן ה- 31, הוא פסנתרן נהדר, עטור פרסים ועסוק מאד בתקופת טרום הקורונה, ביחד עם שני חבריו להרכב – הבסיסיט Russell Hall והמתופף Kyle Poole הם מארחים מדי שבוע מוזיקאים לסשן חי, סוער ומהנה של כשעה וחצי-שעתיים. עד כה התארחו בסדרה מוזיקאים רבים, רובם חברים של אמט, מוזיקאים צעירים וסופר מוכשרים שחיים בניו יורק (הזדמנות טובה לשמוע ולהכיר מוזיקאים אדירים), אבל גם לא מעט שמות גדולים ומכובדים למשל (רשימה ממש לא מלאה): הטנוריסטים Grant Stewart, Joe Lovano, Jerry Weldon, Houston Person, Marcus Strickland, Stacy Dillard הבסיסט Christian McBride, הגיטריסטים Mark Whitfield,  Peter Bernstein, החצוצרנים Sean Jones, Joe Magnarelli, הטרומבוניסט Frank Lacy ועוד רשימה ארוכה של אורחים נפלאים.

האווירה בסשנים האלה מחשמלת וההתלהבות של המוזיקאים ממש מדבקת ומניבה, לעיתים קרובות, ביצועים נהדרים. אחד מהם, שחרך את הרשת מאז הוקלט לפני כחודשיים הוא After You’ve Gone ובמיוחד הסולו ההיסטרי של האלטיסט Patrick Bertley:


או הפעם ההיא, שהמתופף ההדור Joe Farnsworth הגיע להתארח והצטרף ל Bag's Groove עם Bruce Harris ו Benny Benack בחצוצרות ו Michael Stephenson בטנור:הקונצרטים נערכים בימי שני ב 19:30 (שעון ניו יורק) אבל נערכים ועולים לערוץ ה Youtube של אמט וניתן לצפות בהם חינם אין כסף (בינתיים) בכל עת.

לנוחותכם - הנה הקישור לכל 61 ההופעות שהתקיימו עד כה. 

הסדרה השניה, המקומית, מתקיימת בחסות ערוץ הרדיו "קול המוזיקה" ונקראת "חי מסביב לחצות". מדי חמישי ב 23:00 משדר רוני ורטהיימר הופעה ושיחה קצרה עם הרכב ג'אז ישראלי ממועדון ה"שבלול" בתל-אביב.

מכיוון שיש לא מעט מוזיקאים ישראליים שחזרו בשנה האחרונה לארץ, עקב המגיפה, לאחר שהיו פעילים בעיקר מחוצה לה, יש כעת שפע יחסי של מוזיקאים מעולים שבדרך כלל לא זמינים לקהל המקומי ונוצרים שיתופי פעולה ייחודיים שמתאפשרים רק בזכות העובדה שכולם כאן ומשתוקקים לנגן והופיע.

מחר למשל, יום חמישי ה- 22.7.2021, תשודר הופעה של הטריו של החלילנית הדר נויברג (השוהה בדרך כלל בניו יורק) עם דוד מיכאלי בבס, אמיר בר עקיבא בתופים ועוד אורחת מפתיעה....

עד כה שודרו למעלה מ 30 הופעות, בהרכבים שמסולו ועד מיני ביג בנד. הרשימה שלהלן לחלוטין אינה רשימה מלאה, אבל בהחלט מומלצת מאד:

ענת פורט (סולו)

ארז ברנוי בטנור והילה קוליק בפסנתר

נשימה - יהונתן כהן בטנור ובסופרן וקטיה טובול בפסנתר

עופר גנור בשלישייה עם אייל גנור בבס וג'ס קורן בטנור

שלוש - עם גדי שטרן בפסנתר, דוד מיכאלי בבס ומתן אסייג בתופים

עמית פרידמן ברביעייה (עם ניצן קולקו בפסנתר, גלעד אברו בבס ויונתן רוזן בתופים):

ועוד עמית פרידמן, הפעם ברביעייה עם תום אורן בפסנתר, גלעד אברו בבס ועופרי נחמיה בתופים

רביעיית אביתר סליבניק – אביתר סליבניק בתופים, אלכסנדר לוין בטנור, תום אורן בפסנתר ויונתן לוי בבס.

נטו הרמטו - מחווה להרמטו פסקואל, עם מתן קליין בחליל, ג'וקה פרפיניאן בתופים וכלי הקשה, טוקי שטרן בפסנתר ויוני בן ארי בבס.

שישיית חגיגה - עם אלון פרבר באלט ובסופרן, יהונתן כהן בטנור ובחליל, עודד מאיר בטרומבון, עדן גיאת בפסנתר, אסף חכימי בבס ורועי אוליאל בתופים

האורקסטרה (תזמורת הג'אז הישראלית)


אין תגובות:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin