דפים

יום ראשון, 15 בנובמבר 2020

רביעיית דין צור + מיתרים וחמישיית שי חזן בערב השקות כפול ומיוחד - 19.11.2020בחודשים האחרונים אנחנו (בקהילת הג'אז החברתית) שוברים את הראש לא מעט איך להזרים מעט חמצן לסצינת הג'אז הגוועת. החמצן הזה דרוש לכולנו. גם לקהל אבל לא פחות מכך למוזיקאים. אחרי הפסטיבל הפולני שהיה מוצלח ביותר עם ערב הופעות בלתי נשכחות של לא פחות מששה הרכבים שונים, החלטנו הפעם לעשות ערב שמשלב השקות אלבומים של שני הרכבים ישראליים מרתקים ולא מוכרים ומאד שונים.

ההרכב הראשון הוא של הסקסופניסט דין צור, שחזר לארץ אחרי שהות ממושכת בניו יורק. דין צור, בוגר תואר ראשון ושני בג'וליארד, לקח מסלול שונה מעט מבחינה מוזיקלית ממה שישראלים רבים לוקחים והתמקד דווקא בחיבור שמצא לג'אז המסורתי יותר.  זה לא אומר שהוא לא מנגן מודרני, ממש לא. אלא שמבחינה סגנונית הוא בחר ללכת לכיוון הרבה פחות נפוץ ולא פחות חשוב ומעניין ובעיקר מאד מלודי, וסווינגי . המפגש של אמן צעיר ומוכשר כל כך עם המסורת הזו מביא משהו חדש מאד ומרענן. האלבום  שישיק דין בערב הזה נקרא Centerpiece והוא מציג היצע מוזיקלי מגוון מאד (בלדות, ביבופ, סווינג, בלוז ועוד) דין עיבד במיוחד את המוזיקה לערב הזה להרכב של רביעייה נהדרת (דין צור בסקסופון, יונתן ריקליס בפסנתר, טל רונן בבאס וגשפר ברטונסל – תופים) ושני כלי קשת ( הגר מעוז בכינור ויעל שפירא בצ'לו).

והנה האלבום החדש של דין צור:החלק השני של הערב יוקדש, כאמור, למשהו שונה לגמרי. 

החמישייה של שי חזן עושה מוזיקה מקורית וסוחפת המחברת בין אפריקה לג'אז הספיריטואלי, השחור והקשוח, שליווה את מאבק התנועה לזכויות אדם של שנות ה-60 בשיקגו ובוילאג' בניו יורק. ג'אז פוליטי, טעון, מעורר וממכר. 

חברי החמישייה, כולם מוזיקאים מאד מקוריים ומעניינים, עובדים ביחד כבר למעלה משלוש שנים והם: שי חזן בבאס, טל אברהם בחצוצרה, אייל נצר בסקסופון, מילטון מיכאלי בפסנתר ובתופים יחליף ניצן בירנבאום את המתופף הקבוע של החמישייה - חיים פסקוף. והם מוציאים בימים אלה את אלבומה השני של החמישייה.

הנה דוגמא למוזיקה שלהם:והנה האלבום הקודם של החמישייה והסינגלים שיצאו מתוך האלבום החדש:


ההופעות תתקיימנה ביום חמישי 19.11.2020 במועדון הבית של הקהילה - הטרמינל 4, ועקב אילוצי הקורונה תועברנה בשידור חי ברשת בלינק שיינתן לרוכשי הכרטיסים. כרטיסים ניתן לרכוש בלינק הבא (לחצו כאן)

וההצטרפות לקהילה (אם אינכם חברים בה עדיין) נעשית כאן (לחצו כאן)

אין תגובות:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin