דפים

יום שבת, 14 ביוני 2008

מארש דונדורמה


שמעתם על מארש דונדורמה? שמעתם את מארש דונדורמה? מי ששמע אותם פעם אחת לא יכול לשכוח את השם ובעיקר את החוויה. לא מעט כבר נכתב על החבורה המוכשרת הזו של מוסיקאים שקיבץ נגן כלי ההקשה דותן יוגב. הם יוצרים מוסיקה קצבית, מלהיבה ומרקידה שאי אפשר להישאר אליה אדיש. גדולתם היא כמובן בהופעה חיה, עדיף באויר הפתוח אחרי כוס בירה (או שתיים) כי אז הגוף ממש רוקד מעצמו. לא צריך "להבין" בג'אז ואפילו לא צריך לאהוב ג'אז בשביל להתחבר באופן הישיר והפשוט ביותר למוסיקה שלהם, כי החיבור הוא לגמרי דרך הגוף ולא דרך הראש. העיבודים המורכבים הם רק בונוס.

תזמורות רחוב גדולות שמנגנות לקהל הרחב הן חלק בלתי נפרד ממורשת הג'אז ומסתבר שלא חייבים לעשות את זה דווקא בסגנון דיקסילנד. החבר'ה של מארש דונדורמה מצליחים לנגן מוסיקה עדכנית, מגוונת ורלוונטית בפורמט הזה תוך שמירה על הכלל הבסיסי והיסודי – לגרום לך לזוז. המוסיקה שלהם שופעת כל כך הרבה שמחת חיים ואנרגיה שפשוט אי אפשר להתנגד לזה. זה מדבק.

מכיוון שההחלנה והעיבוד של החומר בהרכב הזה מתחלקים בין כמה מחברי ההרכב, ומכיוון שמטבע הדברים כל אחד מושך קצת לכיוון שלו - התוצאה היא שהאלבום לא מחוייב לסגנון אחד והוא מגוון למדי. במיוחד אהבתי את העיבודים של אבירן בן-נאים (שבדרך כלל מיטיב לנגן בפסנתר – למשל בדיסק החדש של אלברט בגר) המנגן חצוצרה בהרכב.

עד כה הקליט ההרכב הזה שני אלבומים, ו"טעמים חדשים" הוא השני. אבל האלבום אינו מהווה תחליף להופעה. את המוסיקה הזו צריך לשמוע Live.

לאתר (המושקע !!) של מארש דונדורמה

ואם אתם מזדמנים ביום שני ללבונטין 7 תוכלו לשמוע לא רק את מארש דונדורמה אלא 5 הרכבים גדולים ומעניינים (וגם מאד שונים זה מזה) בערב אחד והכל במחיר מצחיק. הלוואי והייתי יכול להגיע...


אין תגובות:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin